
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 0.991 mm |
| Length | 2.4 mm |
| Width | 2.3876 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 1.45 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Self Resonant Frequency | 22 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.47 Ω |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 300 mA |
| inductance tolerance | 20 % |
| Max DC Current | 390 mA |
| Saturation Current | 390 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 390 mA |
| Max Temperature Rise Current | 300 mA |
| Temperature Rise Current | 340 mA |
| Max Length | 2.5 mm |
| Max Width | 2.5 mm |
| Min Length | 2.3 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
Stock: 343
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11990
Ext.Price$0.11990
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11990 | $0.11990 |
| 10 | $0.10729 | $1.07290 |
| 50 | $0.09600 | $4.80000 |
| 100 | $0.08528 | $8.52800 |
| 500 | $0.07576 | $37.88000 |
| 1000 | $0.07220 | $72.20000 |
| 3000 | $0.06880 | $206.40000 |
| 5000 | $0.06556 | $327.80000 |
